Realizované workshopy

Kouzla akvarelu - základní kurz Michaely Málkové / 25. 5. 2024

Učaroval vás akvarel a rádi byste se ho naučily? Poznali základní techniky a naučily se skvělé vychytávky, které vám usnadní malování? Akvarel je má nejoblíbenější technika, kterou tvořím své obrazy a ilustrace. Když jsem s ním začínala, také jsem netušila mnoho věcí, které vím dnes. Neuměla jsem vrstvit barvy přes sebe. Těžko se mi hledaly barevné kombinace. Nyní tvořím obrazy s lehkostí akvarelu danou. Moc ráda vám předám své nadšení a zkušenosti v této technice. Náplň kurzu: Napneme si papír, budeme míchat barvy a naučíme se různé techniky akvarelu včetně vrstvení. Vyzkoušíme si různé přístupy. Budeme malovat různými způsoby - od stylizace a volnějšího pojetí až k reálné vrstvené akvarelové malbě. O lektorce: Michaela Málková je výtvarnice, ilustrátorka a miluje kouzlení s barvami a fantazií. Ke své tvorbě používá hlavně kresbu a akvarel, které také učí na svých kurzech. "Od malička mě bavilo kreslit, ale také jsem se vše musela naučit, stejně jako se to můžete naučit vy. Nyní vytvářím akvarelové ilustrace a obrazy, které jsou založené na kresbě. Bez vycvičené ruky bych nikdy nenakreslila obrazy, jaké kreslím dnes. Sleduji svět kolem sebe a vnímám nuance materiálů, světel, výrazů lidí a vůbec se snažím vidět krásu, která nás obklopuje." Termín: 25. 5. 2024 od 10 do 17 hod. Více informací o kurzu a ceně najdete zde:  michaelamalkova.cz/kouzla-akvarelu-zakladni-kurz/

0,00 Kč

Výroba přírodních pigmentů a základy akvarelu s Veronikou Vlkovou / 9. 6. 2024

V kurzu pod vedením Veroniky Vlkové si vyzkoušíte vyrobit přírodní barevný roztok z rostlin, kterým budeme následně malovat stejně jako s inkoustem nebo s akvarelovou barvou. Celkově to bude věnovaný workshop rostlinám, malování rostlin a základům techniky akvarelu. Budeme vařit, kouzlit, experimentovat a hlavně malovat! Začátečníci a studenti vítáni.  O lektorce kurzu Veronika Vlková žije a pracuje v Brně. Vystudovala Fakultu výtvarných umění v Brně. Věnuje se především akvarelové malbě. Ilustrovala řadu knih, jako je například ilustrace ke sbírce básní Jana Zahradníčka Ježíškova košilka , To je metro čéče nebo Apolenka z Modrotisku. Zabývá se také hudbou a vytváří multimediální performance. Aktuálně působí v ateliéru Malířství 3 na FaVu Brno. Kurz se uskuteční pouze při účasti od 6 osob (maximum 9 účastníků). V ceně kurzu jsou materiály k malování a občerstvení.  Termín kurz: neděle 9. 6. 2024 od 13.30 do 17.30 Uvedená cena je včetně 21% DPH.  Líbí se Vám kurz, ale nehodí se vám termín? Objednejte si kurz na dárkový poukaz. Další termíny budeme vypisovat v druhé polovině roku.

1 800,00 Kč

Falešná kaligrafie s Míšou píše

Psaní na netradiční materiál - dřevo. Chtěli byste se ponořit do tajů kaligrafie, ale zatím Vám dělá problém uhlídat slabou a silnou linku? Nebo s Vámi nespolupracuje brushový hrot? Případně chcete popsat jiný povrch - dřevo, porcelán, kámen - a potřebujete použít fix s pevným hrotem? S tímto vším by mohla pomoci falešná kaligrafie! Naučíte se při ní, jak několika jednoduchými tahy docílit efektu moderní kaligrafie s minimem pomůcek a nervů! O Kurzu Naučíme se základy klasické kaligrafie, abychom je pak mohli využít dál v tzv. falešné kaligrafii (faux calligraphy). Zní Vám sousloví falešná kaligrafie podezřele? Nebojte se, nejde o žádný podvod, ale o způsob, jak napodobit kaligrafické písmo tak, že jednotlivé tahy postupně přikreslujete k původním monoline písmenům. Projdeme si malou abecedu a na závěr si vytvoříme malý projekt na dřevěnou destičku, kterou si poté odnesete domů Součástí kurzu je písanka, psací potřeby a drobné občerstvení.   Kurz je vhodný pro úplné začátečníky. I pro ty, kteří si myslí, že neumí hezky psát. V ceně kurzu je pracovní sešit, psací potřeby a občerstvení.  Lektorka kurzu je Michaela Kružíková neboli Míša_píše. Více o autorce  zde. Termín: další termín bude vypsán během podzimu 2024 Chcete přijít na kurz, ale zatím nevíte kdy? Objednejte si kurz a dostanete od nás dárkový poukaz na další termín. Termíny budeme vypisovat během celého roku. Termín si zarezervujete podle vašich možností. Maximální počet účastníků je 9. Minimální počet pro konání kurzu jsou 4 účastnící. Uvedená cena je včetně DPH.

1 400,00 Kč

Grafické techniky 3. / monotyp a gel printing

Třetí kurz o základních grafických technikách bude věnovaný monotypu. Budeme experimentovat a otiskovat rostlinky a čerstvé bylinky. Vyzkoušíte si tisk s gelli podložkou (gel printing) a barevný soutisk. Domů si odnesete krásné spontánní autorské tisky. O mě Jmenuji se Lucie Bílková a jsem grafik a lektor grafického designu a typografie na střední umělecké škole. Miluji volné grafické techniky, kaligrafii a práci s papírem. Věřím, že tvořit a kreslit může každý. Délka workshopu: 3 hodiny Workshop je vhodný od 8 let...  Kapacita max. 7 účastníků. 

1 000,00 Kč

Míša píše / 17. 3. 2024

Líbí se vám krásně napsané tabule v kavárnách? Rádi byste vytvořili přání k narozeninám, ale netroufáte si? Nechte se zlákat kouzlem moderní kaligrafie. Během 3 hodin zapomenete na všechny starosti, budete se soustředit pouze na své ruce a tahy pod nimi vznikající. Na kurzu si vysvětlíme pár pojmů, společně se naučíme základní tahy, projdeme celou malou a velkou abecedu včetně čísel a v neposlední řadě si ukážeme důležité napojování písmen. Během této doby budete moci také nahlédnout do knih, které se tématem moderního krasopsaní zabývají. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky. I pro ty, kteří si myslí, že neumí hezky psát. V ceně kurzu je pracovní sešit, psací potřeby a občerstvení.  Lektorka kurzu je Michaela Kružíková neboli Míša_píše. Více o autorce  zde. Maximální počet účastníků je 9. Minimální počet pro konání kurzu jsou 4 účastnící. Termín neděle 17. 3. 2024 od 13 do 16 hodin. Uvedená cena je včetně DPH. Chcete přijít na kurz, ale zatím nevíte kdy? Objednejte si kurz a dostanete od nás dárkový poukaz na další termín. TNové termíny vypíšeme podle zájmu.

1 400,00 Kč

Základní kurz kaligrafie s Anežkou Peroutkou / 16. 3. 2024

Začínáte s kaligrafií? Tak tenhle kurz je přesně pro vás. Naučíte se základy, povím vám o historii, nakouknete do světa písma a rovnou se naučíte 2 nejrozšířenější techniky západní (té naší) kaligrafie. A to psaní perkem s hrotem a perkem s ploškou. Vyzkoušíte i fixy, dřívka nebo štětce. Že váš rukopis není žádná sláva? To nevadí! Kaligrafie je o něčem jiném – po kurzu můžete psát jako tady v nadpisu :) A krom toho vám vysvětlím stavbu písmen, důležitost tlaku a úhlu psaní, odlišné držení pera a mnoho dalšího. Uhladíte kostrbaté linky, zakulatíte šišaté obloučky. Zamažete se od inkoustu, ale uvidíte obří pokrok v psaní. termín: sobota 16. 3. 2024 čas: od 14 do 17 hodin počet účastníků: max. 8 Svoje místo na workshopu si zarezervujte u Anežky v toto odkaze:  Základní kurz | Anežka Peroutka (anezkaperoutka.cz) Cena 1750,- vč. DPH

0,00 Kč

Anna Strážnická Gaura, Vanoucí písmo

Vanoucí písmo – workshop krasopsaní perem Roztančete a provzdušněte své kaligrafické písmo. Na workshopu si společně probereme prvky moderní kaligrafie, které vdechnou vaší krasopisné tvorbě život. Na krátkém citátu si ukážeme tanec písmen po základní linii (bounce lettering) a dáme jim křídla pomocí jednoduchých ozdobných prvků (flourishing). Průběh workshopu: zopakujeme si základy psaní s hrotem a boční násadkou na jednotlivých písmenkách z citátu si ukážeme možnosti, jak je stylizovat vše spojíme dohromady do krátkého citátu Pokud si na psaní perem a tuší ještě netroufáte, k dispozici budou i tužky a fixy, na kterých si bez obtíží vyzkoušíte principy Vanoucího písma. Doba trvání: 3 hodiny V ceně jsou pracovní listy, boční násadka, hrot a tuš, které si odnesete s sebou. Na workshopu si také budete moci zakoupit neDokonalou písanku. O lektorce Jmenuji se Anna Strážnická Gaura a mou tvorbu najdete na Instagramu jako @anni.graphy https://www.instagram.com/anni.graphy/. Moderní kaligrafii se věnuji od roku 2017 a moje cesta k ní byla klikatá. Vedla přes studium jazyků, tvůrčího psaní, přes kaligrafii asijskou, tradiční, až jsem (zatím) zakotvila u té moderní. Jak já říkám, přešla jsem od psaní k písmenkům. Od roku 2021 jsem se začala kaligrafii věnovat profesionálně a měla jsem možnost psát na zakázku pozvánky na různé akce, personalizovat dárkové předměty, tvořit logotypy. Také jsem vedla workshopy na papírenském a svatebním veletrhu a pořádám Pražské krasopisné večery – setkání kaligrafů a kreativních duší.  Termín: 1. 3. 2024 od 15 do 18 hod. Délka trvání 3 hodiny Kurz se uskuteční pouze pokud se přihlásí 5 a více účastníků. Uvedená cena je včetně DPH.

1 450,00 Kč

Grafické techniky 2. / suchá jehla

Druhý kurz o základních grafických technikách bude věnovaný suché jehle. Suchá jehla je grafická technika tisku z hloubky. Rydlem se kreslí do zinkové destičky, která se následně zakryje hlubotiskovou barvou. Barva se ručně vytře a tiskne se na papír. Domů si odnesete originální obrazek podle vlastního návrhu nebo můžete čerpat z mých vlastních obrázků a matric. O mě Jmenuji se Lucie Bílková a jsem grafik a lektor grafického designu a typografie na střední umělecké škole. Miluji volné grafické techniky, kaligrafii a práci s papírem. Věřím, že tvořit a kreslit může každý. Délka workshopu: 3 hodiny Workshop je vhodný od 12 let...  Kapacita max. 8 účastníků. 

1 000,00 Kč

Kouzla kresby - základní kurz Michaely Málkové

Chcete se naučit kreslit, ale zdá se vám to jako neuskutečnitelný sen? I já jsem se kreslení musela naučit a věnovat se mu, abych dosáhla výsledků, které vidíte dnes. Protože kreslení miluji, ráda své nadšení a zkušenosti zprostředkuji i vám. Náplň kurzu: Zaměříme se na potřebné základy kresby. Vyzkoušíme si různé kresebné přístupy a budeme pracovat na uvolnění ruky. Naučíme se na umisťování objektu do formátu, vytváření objemu a také na vytváření světla a stínu. Důležitou součástí kurzu je i poměřování při kreslení pro přesnější přenos reálného objektu... O lektorce: Michaela Málková je výtvarnice, ilustrátorka a miluje kouzlení s barvami a fantazií. Ke své tvorbě používá hlavně kresbu a akvarel, které také učí na svých kurzech. "Od malička mě bavilo kreslit, ale také jsem se vše musela naučit, stejně jako se to můžete naučit vy. Nyní vytvářím akvarelové ilustrace a obrazy, které jsou založené na kresbě. Bez vycvičené ruky bych nikdy nenakreslila obrazy, jaké kreslím dnes. Sleduji svět kolem sebe a vnímám nuance materiálů, světel, výrazů lidí a vůbec se snažím vidět krásu, která nás obklopuje." Více infomací o kurzu a ceně najdete v tomto odkazu:  michaelamalkova.cz/kurz_kresby/

0,00 Kč

Základní grafické techniky 3 x jinak

Láká vás si vyzkoušet tiskové grafické techniky? Máte rádi vůni papíru a barev? Tak tento workshop je určený přímo pro Vás. V grafickém workshopu si ukážeme ve třech workshopech techniky tisku výšky, tisku z hloubky a kombinované techniky tisku. O mě Jmenuji se Lucie Bílková a jsem grafik a lektor grafického designu a typografie na střední umělecké škole. Miluji volné grafické techniky, kaligrafii a práci s papírem. Věřím, že tvořit a kreslit může každý. Délka workshopu: 2 x 3 hodiny Workshop je vhodný od 12 let...  Kapacita max. 8 účastníků.  Patek od 18 do 21 hod. - viz vypsané workshopy

1 800,00 Kč

Grafické techniky 1. / linoryt

První kurz o základních grafických technikách bude věnovaný linorytu. Klasická grafická technika tisku z výšky vás nadchne širovou škálou možností, jak se vyjádřit pomocí ploch a linek. Vyzkoušíme si jak jednobarevný tisk tak tisk s více barvami. Popovídáme si o kompozici, o tom jak si připravit návrh a o tisku v domácím prostředí. Domů si odnesete tisky z obrázku podle vlastního návrhu nebo můžete využít předloh, které pro vás budu mít připravené. O mě Jmenuji se Lucie Bílková a jsem grafik a lektor grafického designu a typografie na střední umělecké škole. Miluji volné grafické techniky, kaligrafii a práci s papírem. Věřím, že tvořit a kreslit může každý. Délka workshopu: 3 hodiny Workshop je vhodný i pro děti od 8 let...  Kapacita max. 6 účastníků.  Chcete vypsat další termín? Napište mi na email.

1 000,00 Kč

Výtvarná dílna Světlo podzimu a lampionový pochod

"Pojď s námi najít Světlo podzimu, vytvoříme si krásné barevné lampiony, ve kterých si světlo můžeme odnést až domů…"  Ve dvouhodinové dílničce budeme vyrábět lampiony. Budeme lepit, malovat, tvořit. Dílnička je pro děti od 6 let  (samostatné děti mohou zůstat bez rodiče). Lektor: Mgr. Šárka Šedivá a Bc. Lucie Bílková Program: Začátek dílničky od 15 hodin. Proces tvorby lampionů do 17 hodin. 17 - 17.25 Příchod rodičů, čaj a punč ve studiu 17.30 odchod rodiče s dětmi od studia pro Tvůj rozlet v Joštové ulici 27 na lampionový pochod po hradbách.  V ceně dílničky je umělé svetýlko a tyčka na lampion všechen výtvarný materiál 2hodinová samostatná dílna pro děti malé občerstvení Kapacita - 10 dětí

0,00 Kč

Workshop akvarelu s Bárou z Nikolajky

Vždy jste se chtěli naučit malovat akvarelovými barvami, ale malování vodovkami vám na škole nikdy moc nešlo? Společně to vezmeme hezky od začátku a zboříme mýty, které máme od základky vryté pod kůží. Akvarel je technika, která vyžaduje mnoho specifických kroků, které vedou k mnohdy neočekávanému výsledku - a to je na něm pro mě to nejkouzelnější. Rozpíjení barev mnohdy sahá až za obzor naší představivosti a pozorování tohoto procesu má (alespoň na mě) velmi terapeutické účinky. Přijdťe si na vlastní kůži zažít, jaké to je, ponechat výsledek (alespoň částečně) náhodě. Kurz je vhodný také pro tvořivé duše, které si myslí, že nemají na malování talent. Odnesete si: akvarelové papíry a několik vytištěných listů s postupem, díky nimž si budete moct tvorbu kdykoli připomenout, mé cenné rady a několik svých vlastnoručně vytvořených akvarelů. Kurz proběhne v prostoru Tvůj rozlet v Jihlavě od 16.00 do 20.00, Bezručova 1596/2, 586 01. Rezervace místa na workshopu je možná pouze u Báry z Nikojaky v odkaze zde.

0,00 Kč

Kaligrafická abeceda plochým perem s Nikolou Klanicovou

Máte občas pocit, že děláte, jen co se musí? Vytratila se z vaší tvorby radost? Chcete se odpoutat od nátlaku na bezchybný výsledek? Nebo se vám prostě líbí kaligrafie? Ať už jste začátečníci nebo pokročilí, přijďte si s námi užít jedno neobyčejné odpoledne. Naučíme se kaligrafickou abecedu, psanou plochým perem. Nahlédneme do alchymie, která stojí za dobrou kompozicí. Ale hlavně, rozzáříme zdroj vaší jedinečné tvořivosti. Procvičování kaligrafických tahů už nikdy nebude nudné ani pracné! A můžete získat mnohem víc. Kaligrafie je královská disciplína v sebepoznání. Psací potřeby a materiál jsou v ceně kurzu. Termín kurzu: 11. 3. 2022 v čase od 14 do 17.30 hod.

0,00 Kč