Realizované workshopy

Grafické techniky 1. / linoryt

První kurz o základních grafických technikách bude věnovaný linorytu. Klasická grafická technika tisku z výšky vás nadchne širovou škálou možností, jak se vyjádřit pomocí ploch a linek. Vyzkoušíme si jak jednobarevný tisk tak tisk s více barvami. Popovídáme si o kompozici, o tom jak si připravit návrh a o tisku v domácím prostředí. Domů si odnesete tisky z obrázku podle vlastního návrhu nebo můžete využít předloh, které pro vás budu mít připravené. O mě Jmenuji se Lucie Bílková a jsem grafik a lektor grafického designu a typografie na střední umělecké škole. Miluji volné grafické techniky, kaligrafii a práci s papírem. Věřím, že tvořit a kreslit může každý. Délka workshopu: 3 hodiny Workshop je vhodný i pro děti od 8 let...  Kapacita max. 6 účastníků.  Chcete vypsat další termín? Napište mi na email.

1 000,00 Kč

Výtvarná dílna Světlo podzimu a lampionový pochod

"Pojď s námi najít Světlo podzimu, vytvoříme si krásné barevné lampiony, ve kterých si světlo můžeme odnést až domů…"  Ve dvouhodinové dílničce budeme vyrábět lampiony. Budeme lepit, malovat, tvořit. Dílnička je pro děti od 6 let  (samostatné děti mohou zůstat bez rodiče). Lektor: Mgr. Šárka Šedivá a Bc. Lucie Bílková Program: Začátek dílničky od 15 hodin. Proces tvorby lampionů do 17 hodin. 17 - 17.25 Příchod rodičů, čaj a punč ve studiu 17.30 odchod rodiče s dětmi od studia pro Tvůj rozlet v Joštové ulici 27 na lampionový pochod po hradbách.  V ceně dílničky je umělé svetýlko a tyčka na lampion všechen výtvarný materiál 2hodinová samostatná dílna pro děti malé občerstvení Kapacita - 10 dětí

0,00 Kč

Workshop akvarelu s Bárou z Nikolajky

Vždy jste se chtěli naučit malovat akvarelovými barvami, ale malování vodovkami vám na škole nikdy moc nešlo? Společně to vezmeme hezky od začátku a zboříme mýty, které máme od základky vryté pod kůží. Akvarel je technika, která vyžaduje mnoho specifických kroků, které vedou k mnohdy neočekávanému výsledku - a to je na něm pro mě to nejkouzelnější. Rozpíjení barev mnohdy sahá až za obzor naší představivosti a pozorování tohoto procesu má (alespoň na mě) velmi terapeutické účinky. Přijdťe si na vlastní kůži zažít, jaké to je, ponechat výsledek (alespoň částečně) náhodě. Kurz je vhodný také pro tvořivé duše, které si myslí, že nemají na malování talent. Odnesete si: akvarelové papíry a několik vytištěných listů s postupem, díky nimž si budete moct tvorbu kdykoli připomenout, mé cenné rady a několik svých vlastnoručně vytvořených akvarelů. Kurz proběhne v prostoru Tvůj rozlet v Jihlavě od 16.00 do 20.00, Bezručova 1596/2, 586 01. Rezervace místa na workshopu je možná pouze u Báry z Nikojaky v odkaze zde.

0,00 Kč

Kaligrafická abeceda plochým perem s Nikolou Klanicovou

Máte občas pocit, že děláte, jen co se musí? Vytratila se z vaší tvorby radost? Chcete se odpoutat od nátlaku na bezchybný výsledek? Nebo se vám prostě líbí kaligrafie? Ať už jste začátečníci nebo pokročilí, přijďte si s námi užít jedno neobyčejné odpoledne. Naučíme se kaligrafickou abecedu, psanou plochým perem. Nahlédneme do alchymie, která stojí za dobrou kompozicí. Ale hlavně, rozzáříme zdroj vaší jedinečné tvořivosti. Procvičování kaligrafických tahů už nikdy nebude nudné ani pracné! A můžete získat mnohem víc. Kaligrafie je královská disciplína v sebepoznání. Psací potřeby a materiál jsou v ceně kurzu. Termín kurzu: 11. 3. 2022 v čase od 14 do 17.30 hod.

0,00 Kč

Kouzla akvarelu - základní kurz Michaely Málkové

Učaroval vás akvarel a rádi byste se ho naučily? Poznali základní techniky a naučily se skvělé vychytávky, které vám usnadní malování? Akvarel je má nejoblíbenější technika, kterou tvořím své obrazy a ilustrace. Když jsem s ním začínala, také jsem netušila mnoho věcí, které vím dnes. Neuměla jsem vrstvit barvy přes sebe. Těžko se mi hledaly barevné kombinace. Nyní tvořím obrazy s lehkostí akvarelu danou. Moc ráda vám předám své nadšení a zkušenosti v této technice. Náplň kurzu: Napneme si papír, budeme míchat barvy a naučíme se různé techniky akvarelu včetně vrstvení. Vyzkoušíme si různé přístupy. Budeme malovat různými způsoby - od stylizace a volnějšího pojetí až k reálné vrstvené akvarelové malbě. O lektorce: Michaela Málková je výtvarnice, ilustrátorka a miluje kouzlení s barvami a fantazií. Ke své tvorbě používá hlavně kresbu a akvarel, které také učí na svých kurzech. "Od malička mě bavilo kreslit, ale také jsem se vše musela naučit, stejně jako se to můžete naučit vy. Nyní vytvářím akvarelové ilustrace a obrazy, které jsou založené na kresbě. Bez vycvičené ruky bych nikdy nenakreslila obrazy, jaké kreslím dnes. Sleduji svět kolem sebe a vnímám nuance materiálů, světel, výrazů lidí a vůbec se snažím vidět krásu, která nás obklopuje." Více informací o kurzu a ceně najdete zde:  michaelamalkova.cz/kouzla-akvarelu-zakladni-kurz/

0,00 Kč