Anna Strážnická Gaura, Vanoucí písmo

Vanoucí písmo – workshop krasopsaní perem
Roztančete a provzdušněte své kaligrafické písmo. Na workshopu si společně probereme prvky moderní kaligrafie, které vdechnou vaší krasopisné tvorbě život. Na krátkém citátu si ukážeme tanec písmen po základní linii (bounce lettering) a dáme jim křídla pomocí jednoduchých ozdobných prvků (flourishing).

Průběh workshopu:

  • zopakujeme si základy psaní s hrotem a boční násadkou
  • na jednotlivých písmenkách z citátu si ukážeme možnosti, jak je stylizovat
  • vše spojíme dohromady do krátkého citátu

Pokud si na psaní perem a tuší ještě netroufáte, k dispozici budou i tužky a fixy, na kterých si bez obtíží vyzkoušíte principy Vanoucího písma.

Doba trvání: 3 hodiny

V ceně jsou pracovní listy, boční násadka, hrot a tuš, které si odnesete s sebou. Na workshopu si také budete moci zakoupit neDokonalou písanku.

O lektorce

Jmenuji se Anna Strážnická Gaura a mou tvorbu najdete na Instagramu jako @anni.graphy https://www.instagram.com/anni.graphy/. Moderní kaligrafii se věnuji od roku 2017 a moje cesta k ní byla klikatá. Vedla přes studium jazyků, tvůrčího psaní, přes kaligrafii asijskou, tradiční, až jsem (zatím) zakotvila u té moderní. Jak já říkám, přešla jsem od psaní k písmenkům.

Od roku 2021 jsem se začala kaligrafii věnovat profesionálně a měla jsem možnost psát na zakázku pozvánky na různé akce, personalizovat dárkové předměty, tvořit logotypy. Také jsem vedla workshopy na papírenském a svatebním veletrhu a pořádám Pražské krasopisné večery – setkání kaligrafů a kreativních duší. 

Termín: 1. 3. 2024 od 15 do 18 hod.
Délka trvání 3 hodiny

Kurz se uskuteční pouze pokud se přihlásí 5 a více účastníků.

Uvedená cena je včetně DPH.

1 450,00 Kč