Workshop akvarelu s Veronikou Vlkovou - 23. 2. 2020

Vyprodáno

V šestihodinovém základním kurzu s Veronikou Vlkovou se seznámíte se základy techniky akvarelu. Vyzkoušíte si různé pomůcky pro práci s akvarelem a možnosti využití akvarelu. Představíte si autory pracující s akvarelem a teoretická východiska. Dozvíte se o stylizaci, barvách.

Na začátek vám Veronika Vlková ukáže techniky na uvolnění. Dále si vyzkoušíte techniku mokrá do mokré a napínaní papíru, techniku "smejvák", práci s maskováním a s vrstvením barev, stylizovaní.

Kurz je vhodný pro všechny, kdo se chtějí seznámit se základy techniky akvarelu.

O lektorce kurzu

Veronika Vlková žije a pracuje v Brně. Vystudovala Fakultu výtvarných umění v Brně. Charakteristickým prvkem jejího rukopisu je jemná kresba a akvarelová malba na papíře příznačná pro svůj narativní charakter a poetičnost. Její tvorba je spjatá s ilustrativním pojetím, se sdělováním fantaskních příběhů a snových vizí. Ty často vycházejí z osobní vizuální paměti, dětského světa a představivosti. Inspirací jsou pro ni také přírodní elementy nebo mimoevropské krajiny a kultury jako je islandská, čínská či japonská a s nimi spojené specifické vnímání okolního světa, spiritualita, zvyky a rituály. Z kombinace toho všeho si pak vytváří svoji vlastní mytologii a jedinečný vizuální jazyk.*

(*zdroj: artlist.cz)

Ilustrace - zdroj: Veronika Vlkova

Datum: 23. 2. 2020

Čas: 11:00 - 17:00

V ceně kurzu jsou materiály ke kreslení a občerstvení.

Uvedená cena je včetně 21% DPH. 

1 890,00 Kč
Please select variants first