Workshop akvarelu s Veronikou Vlkovou

V šestihodinovém základním kurzu s Veronikou Vlkovou se seznámíte se základy techniky akvarelu. Vyzkoušíte si různé pomůcky pro práci s akvarelem a možnosti využití akvarelu. Představíte si autory pracující s akvarelem a teoretická východiska. Dozvíte se o stylizaci, barvách.

Na začátek vám Veronika Vlková ukáže techniky na uvolnění. Dále si vyzkoušíte techniku mokrá do mokré a napínaní papíru, techniku "smejvák", práci s maskováním a s vrstvením barev, stylizovaní.

Kurz je vhodný pro všechny, kdo se chtějí seznámit se základy techniky akvarelu.

Při příhodném počasí se kurz bude konat venku. Malovat budeme na uzavřeném dvorku se zelení a květinami.

O lektorce kurzu

Veronika Vlková žije a pracuje v Brně. Vystudovala Fakultu výtvarných umění v Brně. Charakteristickým prvkem jejího rukopisu je jemná kresba a akvarelová malba na papíře příznačná pro svůj narativní charakter a poetičnost. Její tvorba je spjatá s ilustrativním pojetím, se sdělováním fantaskních příběhů a snových vizí. Ty často vycházejí z osobní vizuální paměti, dětského světa a představivosti. Inspirací jsou pro ni také přírodní elementy nebo mimoevropské krajiny a kultury jako je islandská, čínská či japonská a s nimi spojené specifické vnímání okolního světa, spiritualita, zvyky a rituály. Z kombinace toho všeho si pak vytváří svoji vlastní mytologii a jedinečný vizuální jazyk.*

(*zdroj: artlist.cz)

Ilustrace - zdroj: Veronika Vlkova

Datum: 31. 5. 2020

Čas: bude upřesněn (o víkendech bývá od 11:00 do 17:00)

V ceně kurzu jsou materiály ke kreslení a občerstvení.

Uvedená cena je včetně 21% DPH. 

1 890,00 Kč
Please select variants first