Japonská kaligrafie s Petrou Vitáskovou

Nový termín

Japonská kaligrafie šodó je výtvarným a zároveň meditativním způsobem psaní japonského textu, tvořeného čínskými znaky (kandži) a japonskými slabičnými abecedami (katakana, hiragana). Japonská kaligrafie - na rozdíl od evropské - klade větší důraz na proces psaní než na samotný výsledek. Zároveň obsahuje i nezanedbatelný duchovní rozměr, je způsobem poznávání a kultivace sebe sama. Jako taková si zachovala svůj význam i v dnešní době počítačů a v Japonsku se stále vyučuje i na základních školách.

Workshop je určen pro každého, kdo má zájem, bez ohledu na zkušenost s kaligrafií nebo na znalost japonštiny.

Lertorka workshopu je Petra Vitásková.

Petra Vitásková vystudovala japonskou kaligrafii na škole Nihon Shodou Kyoiku Gakkai v Tokiu (6.dan v různých disciplínách kaligrafie a zkouška Shi kyo, která ji opravňuje kaligrafii vyučovat).

Program:

Úvod do japonské kaligrafie, seznámení s materiály, japonským písmem, cvičení vybraných znaků, finální psaní na rýžové papíry

Výroba razítka se jménem, tisk na kaligrafie.

Japonská kaligrafie - psaní znaků z čínského horoskopu. Naučíte se psát znaky pro své znamení, nebo znamení svých blízkých. Na závěr napíšeme na speciální papír a z kaligrafií vytvoříme otevírací přáníčka.

Termín: 10. 10. 2020

Čas: od 10:00 (3 x 90 minut plus přestávky na občerstvení)

V ceně jsou zahrnuty všechny potřebné materiály ke kurzu a drobné občerstvení.

Kurz se bude konat pouze v počtu od 6 účastníků. (Na kurzu bude maximálně 9 účastníků.)

Uvedená cena je včetně 21 % DPH.

1 750,00 Kč
Please select variants first